ΑΓΡΙΛΙΑ…η θάλασσα στο πιάτο σας!!!

ΑΓΡΙΛΙΑ…η θάλασσα στο πιάτο σας!!!Δίπλα στην παραλία Κορομίλι!!!

Δευτέρα 7 Οκτωβρίου 2019

Άλλη μια νίκη για τον Α. Σ. Λεονταρίου!!!

Νίκη για την ομάδα μας σήμερα με σκορ 1-0 απέναντι στην ομάδα του Κυπάρισσου Αντίκυρας.
Η ομάδα μπήκε δυνατά στο ξεκίνημα του ματς ,πίεσε τον αντίπαλο και στο 30' λεπτό μετά από ωραίο συνδυασμό και πάσα του Γροντά στον Καλαμιώτη Χ. ο τελευταίος με ωραίο διαγώνιο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
Στο 2ο ημίχρονο δεν παίχτηκε ποιοτικό ποδόσφαιρο, ο αντίπαλος πίεσε για την ισοφάριση χωρίς να κάνει όμως ουσιαστικά καμία σοβαρή φάση στην εστία μας.
Αντιθέτως θα μπορούσαμε να πετύχουμε και δεύτερο γκολ με τον Αποστόλου που με ωραία ατομική ενέργεια μπήκε στην περιοχή, σούταρε και απέκρουσε ο τερματοφύλακας και με τον Γκίτση, ο οποίος με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ σημάδεψε την συμβολή των δοκαριών.
Μπράβο σε παίκτες και προπονητή για την 2η νίκη της ομάδας που αρνείται να δεχτεί γκολ αφού σε 3 ματς έχει κρατήσει το μηδέν στην άμυνα.
Καλή συνέχεια στην ομάδα του Κυπάρισσου.

ΠΗΓΗ:  fc  ΑΣΛ